Ewita - Krása & Relax

Ewita - Krása & Relax

Pedikúra-manikúra

Suchá pedikúra, najmodernejšia metóda pedikúry - bezpečná a bez skalpelu

Suchá ( mediciálna ) pedikúra je dnes už preverenou, bezbolestnou a veľmi obľúbenou metódou, po ktorej sa nebudete hanbiť svoje nohy ukazovať. Základný rozdiel v ošetrení nôh pomocou mediciálnej pedikúry v porovnaní s klasickou - mokrou je ten, že nohy sa nenamáčajú, čo umožňuje ošetrenie takzvanej diabetickej nohy. Suchá pedikúra má obrovskú výhodu v tom, že nemôže dojsť k žiadnemu poraneniu, nakoľko sa ošetrenie prevádza výlučne bez skalpela. Pedikérka používa profesionálny vysokootáčkový prístroj s odsávaním a nadstavcami rotačných fréz rôznych veľkostí, ktoré kožu veľmi jemne a šetrne ošetria. Jednotlivé frézy hladko kĺžu po koži a vyvolávajú decentné až štekliace pocity. Umožňujú obrusovanie zrohovatenej kože prirodzeným spôsobom a zaručujú, že pri pravidelnom ošetrení sa rast zrohovatenej kože spomalí. Rovnako bezbolestné ošetrenie bolestivých a zatvrdnutých otlakov, kurích ôk, či mozoľov nie je pre medicinálnu pedikúru žiaden problém. Pravidelná suchá pedikúra umožňuje zachovať dlhodobo zdravý stav pokožky chodidiel a nechtov Súčasťou suchej pedikúry je profesionálna úprava nechtov a ich okolia. Starostlivosť o nechty spočíva v zbrúsení, teda v ich skrátení do požadovanej veľkosti a tvaru. Rieši aj veľmi častý problém zarastania nechtov. Zarastajúcu časť nechtu možno odstrániť bezbolestne podrezaním nechtu špeciálnou frézkou, pričom celistvosť kože sa nepoškodí. Po suchej pedikúre ostáva na chodidle tenká a vyhladená vrstva pevnejšej vrchnej kože. Vďaka tomu nebudete mať pocit, že sú vaše nohy nepríjemne, citlivé a zraniteľné. Výsledok ošetrenia nôh vám vydrží podstatne dlhšie. Ideálne je ošetrenie absolvovať po 4 až 5 týždňoch.

Parafínové zábaly

Parafín je druh vosku pochádzajúci z ropy, ktorý sa vďaka svojmu unikátnemu zloženiu stal zaujímavou prísadou v kozmetickom priemysle. Parafín je mimoriadne bohatý na minerálne látky, konkrétne železo, kremík a horčík. Taktiež je cenným zdrojom vitamínu E, ktorý často pridávajú do krémov pre zrelé ženy, pretože pomáha bojovať proti starnutiu pleti. Parafínový vosk má veľkú tepelnú kapacitu, dokáže teda absorbovať a ďalej si uchovať veľké množstvo tepla. Parafínová vaňa využíva zádržné tepelné kapacity parafínu v jednoduchom procese nazývanom tepelná výmena. Zatiaľ čo parafín mení skupenstvo, teplo je prevádzané do jadra postihnutej oblasti. Zároveň teplo z parafínu otvára póry a podporuje cirkuláciu živín v koži. Parafínové zábaly predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky. Počas zábalu dochádza k predaniu tepla a účinných minerálov do pokožky, zvyšuje sa jej prekrvenie, zmäkčuje a zvyšuje sa jej tonus. Medzi najobľúbenejšie patria parafínové zábaly rúk a nôh. Týmito pravidelnými parafínovými zábalmi sa docieli nielen spevnenie nechtov, krásnej jemnej hodvábnej pokožky, jej viditeľnému a okamžitému omladnutiu, ale dôjde k uvoľneniu drobných kĺbov, stuhnutého zápästia, ktoré sú následkom jednostrannej námahy napr. pri práci na počítači. Parafínový zábal prekrvuje pokožku, zmäkčuje stvrdnutú kožu, prehrieva svaly, uvoľňuje stuhnuté a bolestivé kĺby. Dostavuje sa vysoký a okamžitý kozmetický efekt - pokožka je zamatovo hebká. Parafín na ruky, nohy a tvár Pôsobí na intenzívnu regeneráciu pokožky. Po aplikácii teplého parafínu nastáva zvýšené prekrvenie pokožky a tým dochádza k urýchleniu látkovej výmeny. Je vhodná na namáhanú, popraskanú a vysušenú pokožku, zároveň môže byť ako doplnok ku kozmetickému ošetreniu ako preventívne zdravotné ošetrenie rúk, ktoré je veľmi príjemné.

Účinky:

- Naplní pokožku vitamínmi a olejmi.

- Má blahodárny účinok na rast a pevnosť nechtov.

- parafín na tvár - zvyšuje tonus pleti, hlbkovo hydratuje, zjemnuje vrásky, pôsobí omladzujúco.

- parafín na ruky a nohy - je určený pre pokožku trpiacu vysychaním, praskaním a nedostatkom výživy. Riešia problém ako je praskanie, vysúšanie, zádery. Zabráni zhrubnutiu kože. Okamžite vracajú pokožke pružnosť a jemnosť.

- zrýchli sa metabolizmus a regenerácia buniek.

- pravidelnymi zábalmi sa docieli aj spevnenie a celková zmena kvality nechtov.

Klasická manikúra

Množstvo žien nie je spokojná s kvalitou svojich nechtov. Môže za to genetika, hormonálne zmeny i choroby. No ani páni by nemali zabúdať na svoje ruky... Klasická manikúra znamená ošetrenie kožičky, upravenie tvaru nechtu, jeho preleštenie a lakovanie jednofarebným lakom.

Japonská manikúra (P-SHINE)

* ošetrenie kožticky, úprava dlžky a tvaru nechtov, japonské leštenie , krátka masáž krémom cas: 35-40 minút

Japonská manikúra je spôsob ako udržať nechty nielen krásne, ale aj zdravé. Jej hlavným princípom je vlastne leštenie nechtov. Tento spôsob manikúry vznikol pred mnohými storočiami v Japonsku. Názov P-Shine pochádza od Tokijskej firmy, ktorá sa od roku 1958 venuje výrobe produktov pre túto metódu. V dnešnej dobe sa stáva P-Shine hitom po celom svete. Je to predovšetkým vďaka prirodzenému vzhľadu a pozitívnemu vplyvu na zdravie nechtov. Naviac celá metóda využíva čisto prírodné produkty ako sú včelí vosk, materia kašička, kremičitá hlinka alebo prášok z lastúr, jemné parafíny, glycerín, panthenol, vitamíny A, E.H a provitamín B5 Japonská manikúra je vhodná pre mužov aj ženy, ktoré chcú mať svoje nechty na pohľad dokonalé. Výsledok sa vzdialene podobá klasickej manikúre s použitím bezfarebného laku. Nechty sú však touto procedúrou aj ošetrené. Technika P-Shine nechty vyživuje, dodáva im vitamíny, podporuje prekrvenie a rast nechtov, spevňuje ich a povrchovo chráni. Hodí sa pre zle rastúce, lámavé a rozštiepené nechty, na zničené nechty po po odstránení gélovej či akrylovej modelácie. Pri procedúre sa najskôr ošetria nechty klasickou manikúrou. Na pripravené nechty sa pomocou špeciálnej jelenicovej lešticky nanáša pasta obsahujúcúca včelí vosk a materiu kašičku. Postupne sa zaleští do nechtu a úplne ho vyhladí. Posledná fáza je prášok vyrobený z drtených lastúr, ktorý sa zalešťuje do nechtu a vytvorí na ňom glazúru. Tá vytvára vysoký lesk a ochranu nechtu. Celá procedúra trvá približne 40 minút. Je vhodné ju aplikovať 2-krát mesačne.