Ewita - Krása & Relax

Ewita - Krása & Relax

Masáže

Účinky masáže

Pri pravidelnom aplikovaní efektívne napomáha pri prevencii a výraznom zmiernení celulitídy, účinne napomáha pri chudnutí , regenerácii organizmu po záťaži (či už z práce alebo športu),detoxikácia organizmu , zmiernenie až odstránenie opuchov pri nedostatočnej činnosti lymfatického systému ,lypedémy , zvýšenie imunity. Pri masáži tváre a dekoltu prevencia proti vráskam. Účinok sa prejavuje omladením pokožky na tvári, krku a dekolte - dobre vplýva na psychiku a na vegetatívne preladenie organizmu. Kontraindikácie : materské znamienka , kožné ochorenie. Popri zdravej životospráve a cvičení by mala byt masáž súčastou starostlivosti o naše telo a je účinná pri dosahovaní celkovej harmónie tela, mysli a ducha. Avšak velmi dôležitá je aj pravidelnosť . Každý príjemný dotyk je liečivý a blahodárne pôsobí na náš organizmus. Na masáž by mal prísť človek zdravý bez zápalov a príznakov začínajúcej choroby. V prípade zdravotných komplikácií je nutné informovať o tom maséra a spýtať sa svojho ošetrujúceho lekára o vhodnosti masáže vzhľadom na zdravotný stav.

Pri pravidelnom aplikovaní efektívne napomáha pri prevencii a výraznom zmiernení celulitídy, účinne napomáha pri chudnutí , regenerácii organizmu po zátaži (či už z práce alebo športu),detoxikácia organizmu , zmiernenie až odstránenie opuchov pri nedostatočnej cinnosti lymfatického systému ,lypedémy , zvýšenie imunity. Pri masáži tváre a dekoltu prevencia proti vráskam.

Klasická masáž

Masáž je najstarší liečebný prostriedok v histórii ľudstva a používa sa od praveku. Bolesť sa zmierňovala trením , neskôr sa masážou zmierňovala únava. Klasická – švédska masáž – je sústava hmatov ktoré sa vykonávajú na tele masírovaného. Masáž môže byť celková – celotelová alebo čiastočná. Tak ako aj pri všetkých druhoch masáží aj pri klasickej ide o zdravie , relax , uvoľnenie a vlastne aktívny odpočinok. Je vhodná pri bolestiach , zatuhnutosti a napätí svalov chrbta , lopatiek , šije , obezite , svalovej únave , znížení svalovej sily. Najviac žiadaná je masáž chrbta , šije a sedacích svalov. Klasická masáž uvoľňuje stuhnuté svalstvo a prekrvuje ho, podporuje vylučovanie toxínov z tela, prekrvuje sa pokožka a čistia sa jej póry. Uľavuje pri bolestiach chrbta a uvoľňuje ho, zlepšuje flexibilitu svalov a tým celkovú hybnosť, zlepšuje náladu a pomáha pri nespavosti. Celotelová klasická masáž trvá 60-90 minút. Čiastočná 30-40 min, podľa potreby a dohode s klientom.

Bankovanie

Na bankovanie sa používajú sklenené banky, ktoré sa po prehriatí a vytvorení vákua prikladajú na telo . V úvodnej časti sa banky posúvajú po chrbáte a následne sa vytvárajú zostavy na jednotlivých častiach chrbta, kde sa nechajú pôsobiť. Bankovanie odporúčam najmä klientom ktorí majú hĺbkové svalové spazmy (veľmi dobre sa osvedčili pri stuhnutých ramenách a šiji), ktoré sa dajú iba ťažko rozmasírovať tlakom rúk , sú však aj veľmi účinné pri bolesti kĺbov, kolien, problémoch s trávením(prikladáme na brucho). Po bankovaní zostávajú v mieste aplikácie baniek začervenalé odtlačky podobné modrinám (je to kombinácia toxínov v tele a mierneho narušenia tenkých podkožných kapilár), ale tieto do týždňa zmiznú. Je možné ju kombinovať s klasickou masážou a trvá 30-40min. Účinky bankovania: rýchle a hĺbkové uvoľnenie svalov , zmiernenie únavy , stresu , zlepšenie imunity , krvného obehu ,zníženie vysokého krvného tlaku , zmiernenie reumatizmu , celková detoxikácia organizmu , predchádza ochoreniam , reflexne priaznivo pôsobí na všetky orgány v tele.

Medová masáž

Medová masáž má blahodárne účinky a je to vlastne komplexný liečiteľský postup, pri ktorom pôsobí naraz niekoľko rôznych spôsobov liečenia. Medová hmota obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu. Vďaka tomu sa odstránia staré usadeniny a jedy až z hĺbky tkaniva okolo celej chrbtice, kde sa nachádzajú najdôležitejšie nervové zakončenia, ktoré ovplyvňujú väčšinu orgánov v tele. Pri ochorení orgánov sa medová masáž môže dokonca spolupodieľať na zlepšení ich stavu. Medová masáž umožňuje uvoľňovať toxíny z tela. Ak ich totiž nestíhajú vylučovať naše vylučovacie orgány (obličky, pečeň, pľúca, pokožka), trápi nás senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest. Znižuje sa naša imunita, čo vyvoláva chronický únavový syndróm, zimné depresie, plesňové choroby… Pomocou stimulácie reflexných zón sa však touto masážou dajú priaznivo ovplyvňovať aj vnútorné orgány v tele. Medová masáž je účinná ako prostriedok na oživenie organizmu vyčerpaného stresom a nezdravým životným štýlom. Je vhodná pri vyčerpaní, nervových poruchách, aj pri vysokom veku. Odporúča sa ľuďom, ktorí trpia ochoreniami kĺbov alebo reumatizmom. Pomôže pri problémoch s nespavosťou, bolesťami hlavy alebo tráviacimi problémami. Ak však máte alergiu na med, veľmi citlivú pokožku alebo rany a odreniny na tele, medová masáž sa neodporúča! Masáž trvá 30-40min.

Reflexná masáž chodidiel

Spočíva v mechanickom stimulovaní nervových zakončení jednotlivých organov ľudského tela na chodidlách nôh. Masér dokáže pri stimulácií jednotlivých bodov zistiť, aké má pacient ťažkosti. Pravidelnou aplikáciou tejto masáže dochádza k účinnej detoxikácii organizmu a k zlepšeniu zdravotného stavu. Zlepšuje trávenie, vylučovanie a celkovo regeneruje organizmus. Reflexná masáž chodidiel je veľmi účinnou metódou alternatívnej medicíny, pri ktorej sa využíva tlak a masáž reflexných zón nachádzajúcich sa na chodidlách. Tlakom na danú plochu alebo bod sa stimuluje príslušný orgán, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Reflexná terapia vychádza z toho, že na všetkých zakončeniach ľudského tela sa nachádzajú reflexné body, zodpovedajúce príslušnému orgánu. Je známe, že na chodidlách sa premieta celé naše telo. Mnohé body sú umiestnené na oboch chodidlách párovo. Body na pravom chodidle zodpovedajú častiam na pravej strane tela, body na ľavom chodidle zodpovedajú častiam na ľavej strane tela. Existuje však niekoľko bodov, ktoré sa nachádzajú len na jednom chodidle (body pre slezinu, pečeň a žlčník).

Masáž lávovými kamenmi – hot stones massage

Patrí medzi najlepšie terapie na celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu. Táto masáž sa vykonáva pomocou špeciálnych masážnych hmatov a teplých lávových kameňov. Lávové kamene sú čadičovo vulkanického pôvodu a zohrievajú sa v špeciálnej nádobe na príjemnú teplotu. Majú mimoriadne silnú energetickú vibráciu. Prenos tepla a jeho energie zlepšuje prenos kyslíka , stimuluje a detoxikuje organizmus , má pozitívny vplyv na krvný a lymfatický systém pretože zlepšuje jeho funkciu. Táto masáž prináša uvoľnenie , odstraňuje napätie a stres , zlepšuje krvný obeh a metabolizmus, posilňuje imunitný systém , harmonizuje meridiány a čakry. O blahodárnych účinkoch kameňov zo stuhnutej lávy vedeli už starí Číňania , Mayovia , Inkovia . Masáž lávovými kameňmi je už po stáročia známa aj na Havajských ostrovoch. Celotelová masáž trvá 60-90minút a samozrejme je možná aj čiastocná masáž. Je to úžasná masáž ...pre každého. Stav našej duše úzko súvisí so stavom tela a naopak.

Kozmetická lymfodrenáž tváre a dekoltu

Je jednou z najvyhľadávanejších masáží vôbec. Je to lymfodrenáž tváre, krku, dekoltu, na odstránenie opuchov očných vačkov, zmenšenie vrások, zjemnenie jaziev, skvalitnenie pokožky, proti migréznym bolestiam hlavy a na duševné prebudenie organizmu. Je to vysoko očistná procedúra kože na tvári od odpadových a toxických látok z medzibunečného priestoru. Pôsobí účinne a relaxačne na nervové zakončenia v koži tváre a hlavy čím sa odstránia rôzne bolesti hlavy a migrény. Kozmetická lymfodrenáž je nielen liečebná fyzikálna metóda odstraňujúca opuchy, ale zároveň aj metóda rehabilitačná a rekondičná. V súčasnosti je to veľmi vyhľadávaná relaxačno-regeneračná procedúra, ktorú ocenia všetky dámy ale aj páni bez rozdielu veku.

Lymfatická masáž (Lymfodrenáž)

Je to veľmi jemná masáž ktorá je zameraná na lymfatický systém ktorý sa rozprestiera po našom celom tela a je pod povrchom kože. Je vyhľadávanou masážou pri prevencii a odstraňovaní celulitídy a pri chudnutí. Dôležitá je pravidelnosť aplikovania na jednotlivé časti tela. Lymfatická ručná masáž je sústava jemných špeciálnych hmatov – najmä krúživých, ktoré sa aplikujú jemným tlakom bez použitia olejov resp. emulzií. Vykonáva sa v smere toku lymfy v tele a samotnej masáži prechádza vyprázdnenie miestne príslušných lymfatických uzlín, ktoré slúžia na čistenie odpadových látok v tele. Pôsobí na nervové zakončenia v koži celého organizmu. Komplexnou drenážou miazgových uzlín v oblasti krku pôsobíme na oddreňovanie intersticionálnej tekutiny z mozgových blán a okolia. Masážou sa cielene urýchľuje tok lymfy v tele čím dochádza k detoxikácii organizmu a zároveň k posilneniu imunitného systému. Celotelová masáž trvá 60-90min. a čiastočná 30-40 min.